Nikol Jeništová

Jenistova Nikol

Mgr. Nikol Jeništová

Senior Associate

Nikol je součástí týmu CERHA HEMPEL Kališ & Partners již od roku 2013. Je seniorní advokátkou týmu Compliance se specializací na pracovní právo a obecnou smluvní agendu. Nikol poskytuje komplexní právní poradenství v oblasti pracovního práva od přípravy základních pracovněprávních dokumentů a konzultací každodenní personální agendy, až po vypracování odborných stanovisek, interních HR auditů a řešení pracovněprávních otázek v rámci M&A transakcí a restrukturalizací.

V oblasti firemní compliace má zkušenosti se zaváděním compliance programů směřujících k optimálnímu nastavení interních procesů a předcházení a řízení rizik v nejrůznějších oblastech podnikání. Vedle toho Nikol poskytuje také právní poradenství v oblasti zdravotnického práva, zejména pokud jde o regulatoriku zdravotnických prostředků a zakládání či přeměny poskytovatelů zdravotních služeb.

Nikol pravidelně vede školení v oblasti pracovního práva a compliance, ať už pro klienta kanceláře nebo pro zájmová sdružení podnikatelů (např. Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků). Studovala na Právnické fakultě UK (Mgr.) a v rámci programu Erasmus na Právnické fakultě Yeditepe University (Istanbul, Turecko).

CERHA HEMPEL - LinkedIn
Zaměření