Petr Kališ a Jiří Prouza publikovali v Bulletinu advokacie článek Reorganizace dlužníka a zachování provozu jeho podniku, ve kterém se zaměřili na mimořádně úspěšnou reorganizaci textilky VEBA z Broumova

Za restrukturalizaci společnosti VEBA, textilní závody a.s. získala naše advokátní kancelář CERHA HEMPEL Kališ & Partners prestižní mezinárodní ocenění od Turnaround Management Association v kategorii Small Company Turnaround of the Year 2020. 

Náš právní tým specializovaný na restrukturalizace a M&A transakce asistoval společnosti VEBA při záchraně jejího podniku, vyjednávání s klíčovými věřiteli a hledání strategického investora již od roku 2016. Společnost VEBA jsme zastupovali také jako dlužníka v rámci insolvenčního řízení. Ve spolupráci s vedením společnosti a jejím ekonomickým poradcem Deloitte Czech Republic jsme připravili unikátní a komplexní reorganizační plán, který pomohl zachránit tradiční český podnik a téměř 700 pracovních míst v problematickém regionu.

Článek v Bulletinu advokacie popisuje restrukturalizační příběh společnosti VEBA a věnuje se jednotlivým reorganizačním opatřením, zejména tollingovému financování, inovativnímu řešení uspokojení zajištěných pohledávek formou vydání nebo zpeněžení nemovitého majetku a procesu kapitálového vstupu investora.

Článek najdete na našem LinkedInu - www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6726858990455668736

Celé říjnové číslo Bulletinu advokacie, jehož tématem je restrukturalizace a insolvence, si můžete přečíst zde www.cak.cz/assets/komora/bulettin-advokacie/ba_10_2020_web.pdf .