Naše advokátní kancelář Cerha Hempel Kališ & Partners získala prestižní mezinárodní ocenění od Turnaround Management Association (TMA) za reorganizaci textilky VEBA

TMA Awards

Úspěšná restrukturalizace společnosti VEBA, textilní závody a.s. vyhrála prestižní cenu TMA v kategorii 2020 Small Company Turnaround of the Year Award. TMA je celosvětově uznávaným mezinárodním sdružením v oblasti insolvencí a záchrany firem.

Náš právní tým vedený Petrem Kališem byl klíčovým partnerem společnosti VEBA ve všech krocích směřujících k záchraně jejího podniku a zastupoval ji jako dlužníka nejen v insolvenčním řízení, ale také před jeho zahájením.

Společnost VEBA, textilní závody a.s. je tradičním českým výrobcem žakársky tkané bavlněné tkaniny. Zejména díky exportu prémiového afrického brokátu dosahovala v minulém desetiletí pozoruhodných hospodářských výsledků. Avšak v důsledku politických a sociálních nepokojů na klíčových afrických trzích se VEBA dostala do problému, které nakonec vedly až k tomu, že v květnu 2018 jeden z bankovních věřitelů proti ní podal insolvenční návrh. Náš právní tým ve spolupráci s managementem společnosti a jejím ekonomickým poradcem Deloitte připravil inovativní a komplexní reorganizační plán, který našel konsenzus mezi společností, zajištěnými i nezajištěnými věřiteli a investorem a byl schválen insolvenčním soudem. VEBA na základě tohoto plánu implementovala restrukturalizační opatření, která zajistila pokračování provozu tradičního českého podniku a zachránila téměř 700 pracovních míst v broumovském regionu.

Při této reorganizaci naši právníci zúročili své zkušenosti s obdobnými významnými restrukturalizacemi, na kterých se naše kancelář podílela v uplynulých letech, nicméně VEBA patří mezi nejkomplexnější a nejúspěšnější případy. I proto si ocenění TMA nepochybně zaslouží. #TMAproud

https://turnaround.org/news/tma-announces-winners-2020-tma-turnaround-and-transaction-year-awards